bylinky a korenie z indie

O AJURVÉDE

Východiskovým bodom východnej, indickej antickej kultúry je Ajurvéda. Vznikla súčasne s ostatnými védami. To znamená, že pochádza z Brahmy a šírila sa ústnou tradíciou, takže táto véda vždy existovala od existencie sveta. Slovo „Ajurvéda“ v sanskrite znamená veda o živote. „Ayur“ znamená život, dlhý život a „véda“ znamená poznanie, vedu. Ajurvéda je umenie, ktoré vie oveľa viac ako moderná medicína, rešpektuje zákony biológie, biochémie, fyziky. Vo filozofii Ajurvédy sa TELO, MYSEĽ, DUŠA navzájom ovplyvňujú a zároveň tvoria neoddeliteľné jednotky.
kerala mantraindia
Ajurveda predstavuje viac ako 5 000 rokov najstaršieho holistického lekárskeho systému formovaného z princípov zdravého životného štýlu. Prostredníctvom dobrodružných, takmer rozprávkových zvratov sme zdieľali na vývoji čisto ajurvédskych kozmetických výrobkov. Medzitým sme prišli s myšlienkou predstaviť túto prémiovú kozmetiku obyvateľom Európy. A tak vznikla MantraIndia.
Naša kozmetika nie je len „obyčajná prírodná kozmetika“! Obsahuje kombináciu špeciálnych, vzájomne posilňujúcich sa  bylín a 100% éterických prírodných olejov. Kozmetika ponúkaná spoločnosťou MantraIndia je prémiovej kvality, vyrobená z čistých ingrediencií využívajúcich učenie Ajurvédy, ktoré prispievajú k obnove a regenerácii pokožky, vlasov (fúzov) a zubov, k rozvoju odolnosti a lepšej kvalite života. V Indii sa tajomstvá fyzického a duchovného zdroja krásy uchovávajú už tisíce rokov. Ájurvéda je viac ako lekárska veda, ajurvéda je „Veda o živote“.

Kerala – domov Ajurvédy

Juhoindický štát Kerala, s hlavným mestom Trivadrum, je jednou z najkrajších oblastí samotnej Indie. Každý kúsok tejto zeme kričí exotika a presvedčia vás o tom zelené palmy, nedotknuté pláže, tropická klíma, všadeprítomné kokosy, ale aj usmievaví domáci.
Kerala je domovom ajurvédskej medicíny a jógy. Základom je správna životospráva a liečenie chorôb s pomocou prírody – v Kerale sa vďaka vlhkej a tropickej klíme pestuje nespočetné množstvo rastlín a korenín (cez 900 druhov), pričom každá z nich slúži na liečbu iného zdravotného problému. Keralu preto navštevuje mnoho ľudí z celého sveta, ktorí hľadajú riešenia na svoje zdravotné problémy alebo naopak, ide im o prevenciu a hľadajú zmenu životného štýlu. Súčasťou toho je aj jóga, ktorá ide ruka v ruke s ajurvédou. Zdravé telo, myseľ, energiu i vedomie dosiahnete len spojením týchto dvoch disciplín.