Mantra India

Tipy z exotického východu pre rozprávkové vlasy!

Exotická krása thajčaniek či indických žien má svojich fanúšikov na celkom svete. Veď kto by netúžil po krásnych dlhých a zdravo vyzerajúcich vlasoch? Objavte tajomstvá krásy týchto žien z ďalekých krajín a inšpirujte sa nimi aj vy. Priniesli sme vám zopár dobrých skúsenosti z našich ciest v Indii, ktoré určite oceníte, pretože sú jednoduché a účinné!

Správny šampón a kondicionér a ich správne použitie dokáže divy!

Pri výbere šampónu a kondicionéru vždy prihliadajte na váš typ vlasov. Uprednostňujte samozrejme prírodnú kozmetiku bez chemických prídavkov a alergénov. Medzi najviac používané chemické ingrediencie šampónov patrí Sodium Lauryl Sulfát (SLS). Je to leptavý čistiaci prostriedok. Použitím SLS na ľudskej pokožke sa odstraňuje ochranná pH vrstva kože, narúša ju, dráždi, výsledkom čoho často býva drsná a zjazvená koža. SLS zabraňuje proces hojenia kože, rozožiera vlasové folikuly čím znemožňuje vlasový rast.

Pred samotným umývaním si skúste vlasy dôkladne rozčesať kvalitnou kefkou. Len čo nastavíte príjemne vlažnú teplotu vodu, vmasírujte do vlasov malé (!) množstvo šampónu. Vlasy by sa mali šampónovať dva krát. Akonáhle máte vlasy umyté šampónom, prichádza na rad nevyhnutná časť celého procesu – kondicionér. Ešte pred tým ako použijete kondicionér alebo balzam si vyžmýkajte vlasy. Ak máte dlhé vlasy, môžete malé množstvo kondicionéru naniesť ešte pred šampónom. Končeky vlasov budú vďaka tomu zdravé, hydratované a lesklé.

Po nanesení nášho kondicionéru Mantra Organics si vlasy zabaľte do teplého uteráka a nechajte pôsobiť  10 – 15 min. Využite si túto voľnú chvíľku na prípravu výborného čaju, na počúvanie príjemnej hudby, uvidíte, bude to balzam ako aj na vlasy tak aj na dušu. Vlasy potom dôkladne opláchnite studenou alebo vlažnou vodou.

Teplota vody hrá veľkú úlohu!

Neumývajte si vlasy príliš horúcou vodou, lebo prispieva nielen k rýchlemu vymytiu studených odtieňov, ale tiež napomáha k tvorbe lupín a vlasového mazu. Príliš studená voda naopak nedokáže dôkladne rozpeniť šampón a aktivovať dôležité látky v ňom. V Indii si ženy umývajú vlasy väčšinou vlažnou vodou, nikdy nie teplou a už určite nie horúcou. Zaujímavosťou je, že tieto rituály / zvyky ich už učia od detstva.

Dbajte na kvalitu!

Najlepšie kefy na vlasy sú vyrobené z prírodných materiálov – dreva alebo z prírodných štetín, pretože vlasy nepoškodzujú, ale šetrne a účinne ich rozčesávajú a starajú sa o ne. Kefy s dobre opracovanými drevenými bodcami sú antistatické a šetrné k vlasom, navyše stimulujú vlasovú pokožku a korienky. Prírodné štetiny pomáhajú zaceľovať vlasové kutikuly, a tým dodávajú vlasom hydratáciu a lesk. Staré a poškodené kefy môžu vlasy poškodzovať alebo vytrhávať. Radšej si kúpte novú kvalitnú kefu, ktorá bude k vlasom šetrná a vydrží dlhšie.

Mokré vlasy by sa nemali česať!

Keďže majú väčší objem, ich prirodzená ochranná vonkajšia vrstva neprilieha k vlasovému vláknu tak silno, a preto sú oveľa citlivejšie. Preto je lepšie vlasy veľmi jemne prečesať prstami alebo riedkym hrebeňom, kefou až potom, keď uschnú.

Dajte vlasom pokoj od „tepelnej úpravy“!

Nesušte si vlasy po umytí fénom, ani nešetrným šúchaním uterákom. Uterák k vlasom len jemne pritláčajte alebo vlasy zabaľte do „turbana“ na 5-10 minút (nasiakne vám prebytočnú vodu) a potom ich namiesto sušenia fénom nechajte voľne uschnúť. Tak budete mať menej problémov s lámaním vlasov a štiepením končekov. Ak si predsa potrebujete vlasy vyfénovať (fénujte studeným alebo mierne teplým vzduchom), dbajte na kvalitnú ochranu rôznymi sérami alebo olejmi.

Ochrana vlasov je najdôležitejšia!

Vzhľadom na to, že každý účes vyžaduje iný styling, začnime výberom vhodného stylingového výrobku presne pre vaše vlasy. Príliš veľa stylingu, ako napríklad pravidelné farbenie, žehlenie či používanie kulmy, vlasy natrvalo poškodí. Je lepšie spoliehať sa na prirodzený vzhľad. Vieme, že pri každodennom živote je ťažké túto činnosť vynechávať, preto vám dodá pomocnú ruku naše Ajurvédske vlasové sérum, ktoré treba naniesť ako ochranu pred tepelnou úpravou vlasov alebo olej až s 27 bylinkami, ktorý účinne pomáha pri rôznych vlasových problémoch.

Upokojte sa!

Stres môže negatívne vplývať na rast vlasov a v najhoršom prípade môže spôsobovať aj ich vypadávanie. Preto si doprajte pravidelný odpočinok. Je to dobré nielen pre vaše vlasy, ale aj myseľ. Na upokojenie a relaxáciu vám odporúčame výborné ayurvédske čaje, alebo čaje z harmančeka, či dobre známy zelený čaj. Už samotné vône jednotlivých byliniek ako sú Jazmín, Levanduľa alebo vôňa citrusov majú bezkonkurenčne upokojujúci účinok. Našim tipom na upokojenie je počúvanie príjemnej meditačnej hudby vedľa horúceho čaju.

Vlasy dokážu oslniť pokiaľ sa o nich staráme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.